Ten rok należeć będzie do paczek!

Autor
Kamila Szalach
Opublikowano
15.04.2021
Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim:

Koronawirus to dalej jedno z najczęściej powtarzanych słów… Już teraz wiemy, że ten rok będzie równie wyjątkowy jak ubiegły. I choć stale jesteśmy poddawani ciągłym zmiennym to jednak są działania, które bez względu na panującą sytuację da się zaplanować. Firmy wciąż szukają rozwiązań, dzięki którym wesprą pracowników w tych trudnych czasach. Coś, co sprawdzało się wcześniej, teraz przy aktualnych realiach jest niemożliwe do wykonania. Czy to oznacza, że mamy przestać dbać o swoich pracowników? Nie! Wręcz przeciwnie! Należy jeszcze bardziej zadbać o ich komfort pracy (często w niełatwych domowych warunkach z dziećmi biegającymi jak planety wokół słońca).

Istnieje wiele przedsięwzięć wspierających pracowników podczas pracy zdalnej. W tym artykule skoncentrujemy się głównie na wszelkiego rodzaju paczkach. Skąd ten pomysł? Z naszego doświadczenia. Już teraz możemy powiedzieć, że ten rok, tak samo jak ubiegły, a może jeszcze bardziej, będzie należał właśnie do boxów.

FemDBA, czyli paczki od kuchni.

W Femmeritum wspieramy pracodawców w obszarze doceniania pracowników poprzez realizację boxów okolicznościowych. Od lat mówi się o tym, że pracownik mający wsparcie u swojego szefa jest szczęśliwszy, a dzięki temu jego praca jest bardziej efektywna i twórcza. W przeciągu ubiegłego roku obdarowałyśmy ponad 10 tysięcy osób pracujących w około 20 różnych organizacjach. Jest to dla nas sukces, jednak nie ze względu na liczby i statystyki, ale z racji poczucia, że pomogłyśmy zrobić coś dobrego, sprawić, że na twarzach pojawia się uśmiech.

Podaruj paczkę. Na czym to polega?

No dobrze, to teraz może kilka słów wyjaśnienia, o co w tym wszystkim chodzi. Paczki to benefit, który można dać pracownikowi z różnych okazji. Może to być wsparcie w bieżącej pracy – planery, wykreślacze, maseczki, płyny do dezynfekcji. A może warto sprawić pracownikowi trochę radości ofiarując mu happy box, czyli np. coś słodkiego lub zdrowego, albo jakiś fajny obrendowany bidon z filtrem. Poza tym pracodawca może zechcieć obdarować pracownika z racji narodzin dziecka, ślubu czy innej ważnej dla niego chwili. Coś co zdecydowanie królowało w ubiegłym roku to paczki z okazji wszelkiego rodzaju świąt np. Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Jest jeszcze wiele okazji, które mogą być pretekstem do  obdarowania współpracowników, takie jak zmiana logo czy przypomnienie o wartościach firmy, w której pracują.

Happy boxy – opis benefitu.

Happy boxy to paczki dzięki, którym na ustach pracownika ma pojawić się uśmiech! Zadanie wydaje się proste, a jednak wcale takie nie jest. Bo co tak naprawdę aktualnie cieszy pracowników, co sprawi, że zamknięci we własnych domach poczują się dobrze? Na te właśnie pytania pomagamy odpowiedzieć my – zespół Femmeritum. Pracodawca zamawia u nas obrendowane ekologiczne pudełko, a w nim, w zależności od wybranej opcji, mogą znaleźć się produkty żywnościowe, karty kreatywne lub coś dla zdrowia i urody. Możliwości jest wiele, a ogranicza nas tylko wyobraźnia… no i czasami budżet.

Paczki wielkanocne DIY.

To coś dzięki czemu pracownicy wspólnie mogą celebrować święta bądź przyjście wiosny. Każdy pracownik otrzymuje od swojego pracodawcy paczkę z materiałami do wykonania samodzielnie w domu jakiejś dekoracji: wieńca wielkanocnego, drewnianych jajek, świecy, itp. Następnie mogą odbyć się warsztaty w formie online, w której animator tworzy daną rzecz razem z pracownikami. Inną opcją jest dodanie do paczki instrukcji z informacją jak wykonać dekorację. Poniżej zdjęcie z jednej z tegorocznych realizacji.

Paczki z okazji Dnia Dziecka.

To nie lada gratka dla wszystkich pracowników posiadających dzieci, gdyż tym razem koncentrujemy się głównie na nich. W tym przypadku proponujemy, aby to rodzic na specjalnej dedykowanej platformie mógł wybrać prezent dla swojej pociechy. Produkty na platformie podzielone są na kategorie wiekowe, dzięki czemu każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Następnie paczka jest pakowana i wysyłana do dziecka. Dołączony jest do niej także list z życzeniami na tę wyjątkową okazję. Poniżej zdjęcie platformy.

Prezenty Bożonarodzeniowe.

Podobne rozwiązanie proponujemy pracodawcom z okazji Bożego Narodzenia. Tym razem rodzice znów mogą wybrać swoim dzieciom drobiazg poprzez naszą dedykowaną platformę prezentową. Nasze firmowe elfy dzielnie zapakują wszystkie upominki w tekturowe pudełka, nakleją świąteczną naklejkę i dołączą list napisany przez Świętego Mikołaja specjalnie dla dzieci. Jeszcze przed Wigilią wszystkie paczki zostaną dostarczone pod wskazany przez rodziców adres. Takie rozwiązanie jest wygodne zarówno dla pracodawcy, który może uszczęśliwić dzieci swoich pracowników, ale także dla obdarowywanych, którzy nie muszą ruszać się z domu, aby otrzymać prezent.

Nasze działania w pierwszej połowie 2021 roku.

A co planujemy w roku 2021 w tym obszarze? Oj, to będzie na pewno bardzo paczkowy rok. Do marca zrealizowałyśmy takie projekty, jak: paczki dla dzieci do zajęć online w czasie ferii, wyprawki dla maluszków, paczki wielkanocne z wieńcami lub innymi ozdobami do wykonania rodzinnie w domu. A co dalej? Aktualnie szykujemy się do gorącego czerwca, w którym jak zapewne wszyscy wiedzą jest najważniejsze święto wszystkich dzieci – Dzień Dziecka. Już teraz spływają do nas zapytania o tego typu przedsięwzięcia, a my szyjemy na miarę ofertę idealną dla każdej firmy. Razem z naszymi dostawcami wybieramy najlepsze produkty i hity zabawkowe 2021 roku. Jeśli właśnie czytasz ten artykuł i widzisz miejsce w swojej firmie na takie działanie, napisz do nas! Wspólnie przygotujemy się do celebrowania tego święta!

Cóż! Będzie to iście paczkowy rok!