Proud to be working mum czyli mama wraca do gry!

Autor
Paulina Janiak
Opublikowano
17.03.2021
Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim:

Decyzja mamy o jej powrocie do aktywności zawodowej wiąże się z szeregiem wyzwań. Jest to niewątpliwie ogromna rewolucja dla samej Kobiety, jak i dla Jej najbliższych.

Często towarzyszą temu obawy, lęki i stres, pojawiają się myśli niekoniecznie im sprzyjające. Mamy zaczynają przyglądać się swoim aktualnym kompetencjom, wiedzy i kwalifikacjom, często wystawiając sobie negatywną ocenę. Pojawia się strach o to, czy sobie poradzę w pracy oraz czy dam radę pogodzić rolę rodzica z nowa rolą pracownika / pracodawcy (bo może właśnie zaczynam swój własny biznes).

W głowie pojawia się szereg pytań, na które brakuje nam odpowiedzi. Mamy zastanawiają się nad kwestiami prawnymi, ale również sen z oczu spędza im troska o utrzymanie dotychczasowego funkcjonowania rodziny gdy oboje rodziców pracuje. Często właśnie ta niewiedza powoduje niepotrzebne zamartwianie si. Czasem skutecznie powstrzymuje mamy przed szybszym powrotem na rynek zawodowy albo przed posiadaniem większej rodziny. Zdajemy sobie sprawę, że obecne czasy są trudne, a obecnie  powracające na rynek zawodowy mamy mierzą się nie tylko z koniecznością wprowadzenia nowego podziału obowiązków domowych, ale również funkcjonowania w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości wynikającej z obecności pandemii koronawirusa. Chcemy jednak odczarować podejście i pokazać, że mama powinna zadbać o swój własny rozwój zawodowy a status mamy aktywnej zawodowo jest w istocie trendy i brzmi dumnie.

📣 Zapraszamy na 2 edycję cyklu trzech bezpłatnych webinarów dla mam powracających do pracy

W kwietniu i maju odbyła się pierwsza edycja bezpłatnych warsztatów adresowanych do mam, które powracają do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i opieką nad dzieckiem. Spotkały się one z tak dużym zainteresowaniem, że postanowiłyśmy zorganizować drugą edycję.

Planujemy poprowadzić trzy wirtualne spotkania, z czego każde poświęcone zostanie odrębnym zagadnieniom kluczowym i bliskim sercu powracającym do pracy mamom.

Na spotkaniu pochylimy się nad takimi kwestiami, jak:

👉przekonania, myśli i emocje, które towarzyszą mamie na początku tej drogi;

👉 możliwe i dostępne formy wsparcia;

👉 aspekty prawne związane z rodzicielstwem oraz podejmowaniem pracy.

Planujemy również przeprowadzić ankietę w trzech różnych momentach – na samym początku, na koniec łączeń oraz 3 miesiące po zakończeniu projektu. Jesteśmy ciekawe tego jak zmieniać się będzie podejście uczestniczek w kontekście odczuwanych obaw, samooceny oraz radzenia sobie w nowej rzeczywistości. Podzielimy się wynikami tych badań.

Osoby prowadzące:

📅Kalendarz spotkań:

1 webinar – 9 września g. 20.30 – 22.00 „Wracasz do gry – nie panikuj, działaj!”

Wracając do pracy masz wiele obaw, wątpliwości i lęków. Zastanawiasz się, jak i czy uda ci się połączyć pracę z opieką nad dzieckiem. Ogarnia Cię panika. Wyobrażasz sobie, że dziecko będzie płakać w żłobku, będzie za Tobą tęsknić, będzie chorować, a wszystkie te kwestie spadną znowu na Ciebie.  

W Twojej głowie pojawiają się pytania o to, czy uda Ci się odnaleźć w firmie i czy Twoje kompetencje są wystarczające po tak długiej przerwie?

Weź udział w naszym spotkaniu i rozwiej wszelkie wątpliwości. Pokażemy ci sposoby na poradzenie sobie z tymi niekorzystnymi myślami tak abyś z większym spokojem mogła wrócić do swojej zawodowej rzeczywistości.

2 webinar – 23 września g. 20.30 – 22.00 „Wracasz do gry – zbuduj krąg wsparcia”

Jesteś mamą. To Twoja nowa, dodatkowa rola, która wskoczyła do repertuaru wszystkich dotychczasowych z chwilą urodzenia dziecka. Na dodatek jest to rola na pełen etat i to na wiele kolejnych lat.

Pamiętaj jednak, że nie jesteś jedyną osobą, której ta zmiana dotyczy. Osoby zainteresowane to przede wszystkim także tata dziecka oraz dziadkowie, Twój pracodawca i inne osoby, które mogą zostać „wciągnięte” w krąg zainteresowanych.

Chcesz dowiedzieć się jak zadbać o siebie, tak aby móc ze spokojną głową pracować?

Jak obalić mit super matki, matki heroski, która może…musi wszystko sama?

3 webinar – 10 października g. 20.30 – 22.00 „Wracasz do gry – prawo i możliwości”

Czy znasz wszystkie prawne zapisy, które regulują Twój powrót do pracy?

Co możesz a co musisz? Z czego możesz śmiało skorzystać? Jak zadbać o siebie przy wykorzystaniu przysługujących Ci praw?

Weź udział w spotkaniu, aby dowiedzieć się na co warto się godzić a na co nie aby mieć pewność, że Twój powrót do pracy odbędzie się na Twoich warunkach.

Gorąco zapraszamy wszystkie mamy planujące powrót do aktywności zawodowej do zapisów na naszą 2 edycję wirtualnych spotkań.

👉 Link do zapisów: https://tiny.pl/rb33k

Pracodawco, jeśli w Twojej firmie są mamy wracające do pracy po urodzeniu dziecka, koniecznie się do nas odezwij!

Bo status aktywnej zawodowo mamy może nas – kobiety naprawdę napawać dumą 😊 💪