Prezent na lato dla pracowników

Autor
Monika Przybylska-Zawisza
Opublikowano
29.04.2016
Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim:

Wiadomo, że pracownicy lubią dostawać od pracodawcy „prezenty”. Szczególnie w okresie letnim, gdy tęsknie wyglądają za okno, rozmyślając o październikowym urlopie lub nerwowo postukując długopisem zastanawiając się za ile godzin teściowa zadzwoni, że już nie ma siły kolejny tydzień trzymać u siebie naszych pociech i czas je zabrać i inaczej zorganizować im czas.

Na szczęście istnieje szereg rozwiązań dla firm, które ułatwiają utrzymanie zadowolenia z pracy na odpowiednim poziomie i sprawiają, że noga i długopis zdecydowanie rzadziej zderzają się z podłożem. Benefity. Piękne słowo, kojarzące się głównie z kartą na M. i pakietem medycznym (też najczęściej w firmie na M. :)) a niosące za sobą wiele więcej znaczeń.

Wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie work-life balance zajmują się w firmach różne działy: HR, marketing, PR… Nieważne jak jest to u Was w firmie, istotne aby odpowiednie działy maksymalnie wspierały pracowników proponując im coś więcej niż te właśnie dwie karty na M.

Co więc nowego warto zaproponować swoim pracownikom?

Jako specjaliści od work-life balance podpowiadamy kilka ciekawych rozwiązań, które pozwolą firmie się wyróżnić i sprawić, że zdanie „szeroki wachlarz benefitów” będzie miało przełożenie na rzeczywistość.

Wyprawka

Benefit, którym objęta jest stosunkowo nieduża grupa pracowników, a jednak daje wyraźny sygnał „dbamy o rodziców”. Wyprawki mogą być dwa rodzaje – dla pracowników, spodziewających się dziecka, a także dla tych których dzieci właśnie idą do szkoły. Skomponowanie takiego zestawu zostawmy jednak profesjonalistom :). Zapakowany w piękne, specjalnie przygotowane pudełko, zestaw najpotrzebniejszych rzeczy – czy to dla noworodka czy pierwszoklasisty to wspaniały prezent i doskonały, dość niedrogi dla pracodawny, benefit.

hopla

Pikniki

Zbliża się dzień dziecka, początek lata (warto myśleć o piknikach, które oferują też atrakcje dla dorosłych bez dzieci, w końcu nie wszyscy je mają :)) i w końcu także (chociaż wolimy o tym nie myśleć, ale z perspektywy planowania oraz budżetowania to 4 miesiące to całkiem niedługo) pożegnanie tegoż samego lata. Warto zaprosić pracowników na piknik, zaproponować liczne atrakcje, ustawić fotobudkę. Dzięki dobrze zaplanowanej i przeprowadzonej imprezie pracownicy jeszcze przez kilka miesięcy będą wspominać takie wydarzenie i oczekiwać na kolejne. Np. mikołajki albo Christmas Party.

Dni Otwarte, półkolonie

O tych rozwiązaniach pisałyśmy już na blogu, ale nieustannie i z pełnym przekonaniem polecamy je wszystkim. Warto pamiętać o dzieciach naszych pracowników, warto dać im zaspokoić zdrową, dziecięcą ciekawość, zapraszając by nie tylko przez dziurkę od klucza mogły podejrzeć co mama i tata robią w pracy. Chociażby podczas tylko 15 minut, które będą spędzać w biurze podczas porannych półkolonijnych zbiórek. Więcej o tym tutaj. 

Warsztaty, spotkania motywacyjne

Nie tylko dla rodziców, a może właśnie głównie dla nie-rodziców. Mimo wszystko łatwiej zadbać o work-life balance, gdy mamy dzieci, do których trzeba biec i z którymi chce się spędzać czas. To raczej pracownicy-single czy bezdzietni siedzą po godzinach w pracy, nawet jeżeli nie jest to zupełnie konieczne. Warto z nimi to przepracować, podczas warsztatów czy coachingu. A później zaproponować np. wspólny wyjazd, integrację, bardziej z myślą o singlach, przyjezdnych, młodych pracownikach.

Wiele innych

Jako firma zajmująca się work-life balance staramy się śledzić trendy i rozwiązania na rynku, które wspierają ten obszar. Warto rozwijać swoją ofertę, warto być konkurencyjnym na rynku, szczególnie w dobie gdy na rynek wchodzi pokolenie Y, które oczekuje bardzo wiele, ale i bardzo wiele może do naszej firmy wnieść.