Offline czy online – oto jest pytanie!

Autor
Julia Kozioł
Opublikowano
22.02.2022
Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim:

Początkowo myśleliśmy, że pandemia COVID-19 potrwa kilka, może kilkanaście miesięcy. Wszystkich nas wciąż zaskakiwało, kiedy ostrzegano przed kolejnymi falami. W końcu praca zdalna stała się codziennością i każdy z nas przyzwyczaił się do rozmów przez ekran komputera. Zdarza się, że nawet osoby z jednego zespołu nie miały okazji naprawdę się poznać, ponieważ nigdy nie widziały się offline. Specjaliści wykazują, że praca w trybie home office znacznie ograniczyła zarówno budowanie relacji zawodowych, jak i komunikację, sprowadzając ją wyłącznie do wymiany informacji związanych z pracą. Zaprzestano organizacji wyjść i wyjazdów integracyjnych. Świąteczne eventy ograniczyły się do przesłania paczki lub bonu prezentowego. Dzieci nie miały tej wyjątkowej okazji zobaczenia gdzie pracują rodzice. Wszystkie „atrakcje” związane z miejscem pracy zostały wstrzymane, a jak twierdzi Rzeczpospolita, w czerwcu 2021 aż 57% pracowników deklarowało potrzebę udziału w firmowej integracji.

Czy jednak faktycznie nie ma możliwości organizacji wydarzeń na żywo?

Oczywiście w sytuacji ścisłego lockdownu nie podlega to dyskusji. My w Femmeritum szybko dostosowałyśmy się do nowych realiów i właściwie cała nasza oferta znalazła odwzorowanie w wersji online. Jednak kiedy obostrzenia pozwalają na realizację przedsięwzięć na żywo, idziemy w to bez zastanowienia! Zdajemy sobie sprawę jak wielką wartość dodaną ma spotkanie twarzą w twarz, wypicie wspólnej kawy, zjedzenie wspólnego posiłku czy otrzymanie prezentu bezpośrednio od Świętego Mikołaja lub wzięcie udział w półkoloniach i spotkaniu innych dzieci.

ONLINE CZY OFFLINE – MAMY OBA!

To wszystko sprawiło, że wyspecjalizowałyśmy się w organizacji wydarzeń na dwa sposoby. Klienci, którzy nadal wybierają wersję online otrzymują od nas pełną ofertę warsztatów, spotkań, webinarów, animacji, mikołajek czy nawet ferii lub wakacji dla dzieci. Wiemy jakie narzędzia się sprawdzają, z jakim wyprzedzeniem musimy wysłać paczkę, aby w dniu warsztatów uczestnicy mieli gotowe wszystkie niezbędne materiały. I już wiemy co najbardziej lubią robić dzieci przed komputerem(i nie jest to Minecraft😉).

O tym jak zmieniła się praca w pandemii pisałyśmy już TU.

Z drugiej strony bardzo cieszymy się kiedy nasi klienci proszą nas o organizację jakiś działań na żywo. „W końcu offline!” Czujemy wtedy podekscytowanie, zapomniany powiew świeżości i zalewa nas niesamowita energia. Co ciekawe, decyzję o organizacji zajęć na żywo odbierałyśmy jako pewnego rodzaju przejaw odwagi ze strony klienta, co jeszcze bardziej nas motywowało.

W przeciągu roku wielokrotnie poczułyśmy ten „powrót do przeszłości”. Z online poszłyśmy wreszcie w OFFLINE! Zorganizowałyśmy wyjazd i imprezy integracyjne, otwarcie biura, Mikołajki (gdzie zawitał do nas nawet Święty Mikołaj z workiem prezentów) oraz kilka turnusów półkolonii. Oczywiście przed każdym eventem śledziłyśmy aktualne obostrzenia. Każdy element wydarzenia był na bieżąco dostosowywany do możliwości i ograniczeń pandemicznych. Płyn do dezynfekcji stał się najlepszym przyjacielem animatorów i wychowawców. Słowa kwarantanna i izolacja zakazanymi słowami w naszym biurze 😉. Chociaż czasem pandemia krzyżowała nam plany i w ostatniej chwili szukałyśmy zastępstwa za jakiegoś pracownika, nie dałyśmy za wygraną i wszystko się udało 💪.

Dlaczego warto spróbować OFFLINE?

Na wszystkich tych eventach można było zauważyć, że zarówno dorosłym, jak i dzieciom spotkania z innymi sprawiają wiele radości. Wyjście z domu i poznanie nowych ludzi daje ogromną satysfakcję. Dzieci, które już często nie wiedzą czy nie pamiętają czym są wycieczki szkolne, nagle każdego dnia podróżowały busem z rówieśnikami, odwiedzając ciekawe miejsca na mapie Warszawy. Dorośli w końcu porozmawiali przy kawie czy drinku, a nawet mieli szansę potupać nóżką w rytm muzyki 😉.

Z naszych obserwacji wynika, że elementem łączącym każde wydarzenie na żywo był UŚMIECH :). Ludzie spragnieni są kontaktów międzyludzkich, których nie dzieli ekran komputera. Tegoroczne doświadczenie pokazało, że organizacja wydarzeń na żywo jest możliwa! Kluczowa jest elastyczność i dostosowywanie się do zmieniających warunków, ale satysfakcja z miesięcy organizacji zakończonych sukcesem jest bezcenna.

Jako zespół Femmeritum, serdecznie zachęcamy do powrotu do wydarzeń na żywo! Jesteśmy w pełnej gotowości do organizacji eventów na terenie całej Polski, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jeśli interesuje Cię nasza oferta, napisz do nas na femmeritum@femmeritum.pl