Benefit dla pracujących rodziców!

Autor
Kinga Łęczycka
Opublikowano
18.02.2021
Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim:

KONIEC ROKU 2020 CAŁKOWICIE NAS ZASKOCZYŁ!

Grudzień 2020 na długo zostanie w pamięci całego zespołu Femmeritum.

Udało nam się przenieść celebrację świąt w firmach do świata online!!!

Zrealizowaliśmy wysyłkę ponad 10 000 paczek świątecznych z prezentami dla dzieci i pracowników.

Odbyły się również mikołajki online oraz integracje i warsztaty świąteczne, które były nie lada atrakcją w świecie rzeczywistym.

Gdy zaczynałyśmy podsumowanie projektów świątecznych nagle pojawiła się informacja o przedłużeniu przerwy zimowej dla uczniów w Polsce. Okazało się, że wielu pracujących rodziców stanęło ponownie przed wyzwaniem połączenia pracy z domuzapewnienia kreatywnej opieki nad dziećmi. Dla nas jako specjalistów Work Life Balance, oznaczało to jedno: ci rodzice będą potrzebować wsparcia.

We wrześniu, gdy podsumowywałam projekty wakacyjne (przeczytacie więcej o tym w artykule: Wspomnienia z wakacji, czyli czego nauczył nas COVID) nie sądziłam, że w kolejnym roku rząd podejmie decyzję zorganizowania zimowej przerwy w tym samym momencie dla wszystkich województw. Dotychczas w ferie zimowe organizowaliśmy turnusy półkolonii w formie stacjonarnej, na terenie większych miast – Warszawa, Gdańsk, Kraków. Teraz jednak naszym wsparciem postanowiliśmy objąć całą Polskę poprzez zapewnienie kreatywnych i ciekawych zajęć online.

Przystąpiliśmy zatem do działania.

PÓŁKOLONIE ONLINE – JAK MY TO ROBIMY?

Półkolonie, które realizujemy od ponad 10 lat, skierowane są do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Opracowywane programy nawiązują do zainteresowań i pasji dzieci. Atrakcje i goście, których zapraszamy stanowią ciekawe dopełnienie naszych turnusów. Podstawą są jednak opiekunowie – osoby, na co dzień pracujące z dziećmi – nauczyciele, harcerze, ludzie, dla których praca z dziećmi jest pasją. Z takim zapleczem i doświadczeniem każda nasza realizacja to sukces!

Przygotowując program na tegoroczne półkolonie online bazowaliśmy na poprzednich doświadczeniach i postawiliśmy na relacje i komunikację z rodzicami. Dzięki naszej dedykowanej platformie półkolonijnej przeprowadziliśmy zapisy dla 10 firm. W sumie powstało 21 turnusów, w każdym z nich uczestniczyło od 20 do 30 dzieci. Przez 2 tygodnie, w zajęciach wzięło udział około 400 dzieci! Rodzice w tym czasie mogli spokojnie pracować. 😊

W realizacji półkolonii niezależnie od tego czy odbywają się one w świecie online czy rzeczywistym kluczowe jest dla nas indywidualne podejście. Każdy uczestnik jest dla nas ważny.

To co wyróżnia Femmeritum to otwartość na aktualne potrzeby uczestnika oraz kameralność. W trakcie zajęć wykonując różne ćwiczenia, prace i majsterki, dziecko może mieć różne pytania, wątpliwości. Dla nas jako organizatorów najważniejsze jest to żebyśmy mogli na nie odpowiedzieć. Dodatkowo wpływa to pozytywnie na integrację grupy. Dzieci widzą swoje twarze, mogą ze sobą porozmawiać, pochwalić się między sobą swoimi domowymi zwierzątkami, zabawkami. Dzięki temu chętniej uczestniczą w zajęciach i tworzą relacje między sobą, a w tym czasie rodzice mogą skoncentrować się na pracy. Jest to rzeczywiste wsparcie.

JAKIE BYŁY REZULTATY?

Wyszło wspaniale!!! Osobiście nie jestem zwolenniczką świata online, ale te półkolonie zmieniły moje podejście do tego typu benefitu. Moim zdaniem jest to pomoc odpowiadająca na realne potrzeby pracowników, adekwatna do czasów, w których przyszło nam żyć i funkcjonować. Otrzymaliśmy pozytywny feedback zarówno od rodziców jak i firm. Pozwolę sobie przytoczyć kilka wypowiedzi:

Wypowiedź mamy Basi:

Dziękuję bardzo za fantastycznie spędzony przez córkę Basię czas. Uśmiech dziecka to najcenniejszy skarb, a Państwo wydobywacie go 😀

Tata Gustawa pisze tak:

Bardzo dziękujemy za świetną zabawę. Dzieciaki są zachwycone.

Tata Kuby:

Dziękujemy również. Warunki domowe czasami nie są najbardziej komfortowe do działalności eksperymentalnej, ale Kuba odnalazł elementy, które mu się bardzo podobały. Dziękuję

A na rozmowach podsumowujących realizację projektu, jakie prowadziliśmy z klientami usłyszeliśmy od przedstawicieli HR, że to był pierwszy projekt, gdzie pracownicy sami, spontanicznie wysyłali podziękowania do działu HR za taką świetną inicjatywę. To dla nas najlepsza nagroda, bo wiemy, że nasze działania przynoszą pomoc pracującym rodzicom i ich dzieciom.

Dziękujemy za zaufanie wszystkim firmom: AON, InPost, PKO Leasing, Robert Bosch, COFACE, TVN, Grupie Żywiec.

Ciąg dalszy nastąpi?

Te i inne komentarze są dowodem na to jak rzeczywistym wsparciem dla pracujących rodziców okazały się przeprowadzone półkolonie. My tymczasem szukamy już inspiracji na Dzień Dziecka i Wakacje.

Jak myślicie – czy nasze wakacyjne półkolonie także odbędą się w świecie online?