3,2,1 Zaczynamy podcast!

Autor
Paulina Janiak
Opublikowano
03.07.2020
Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim:

Całym zespołem Femmeritum postanowiliśmy stworzyć ciekawą przestrzeń do zdobycia informacji z obszaru, którym zajmujemy się na co dzień.

Po co robimy ten podcast?

Kolejny podcast pomyślicie – keep the balance in shape – o co właściwie tu chodzi? Po co?  W jakim celu?

W ostatnim czasie obserwuje się wzrost zainteresowania słuchaniem podcastów.

Jest to ciekawa forma zdobycia informacji w krótki, skompresowany sposób, który można wykorzystać podczas spaceru czy tez podróży samochodem.

Przyszła pora również i na nas aby taki podcast stworzyć i udostępnić go naszym fanom.

Jako FEMMERITUM pracujemy z korporacjami w obszarze integracji życia zawodowego i życia prywatnego czy też integracji wielu ról jaki pracujący człowiek musi w swoim życiu łączyć.

Tylko odnalezienie równowagi i spokoju w tym aspekcie może pozwolić na czerpanie satysfakcji z pracy oraz z życia prywatnego. W firmach dzielimy pracowników na kilka kategorii w zależności od ich sytuacji życiowej, wieku i w konsekwencji potrzeb.

Najczęściej jednak ostatecznymi odbiorcami naszych usług są pracujący rodzice. Czy to dziwi?

Nie powinno bo zachwianie tej równowagi czy też problem generalnie pojawia się właśnie w momencie kiedy do naszego życia zawita mały człowiek i wywróci poukładany świat do góry nogami.

Nagle okazuje się, że czasu porannego jest za mało, że dojazd do pracy jest zbyt daleki i długi – dotyczy to również powrotu. Choć w obecnym czasie element ten stał się dosyć nieistotny.

Okazuje się, że praca zdalna staje się możliwa do wdrożenia i to w trybie natychmiastowym. To co jeszcze 4 miesiące temu dla wielu firm było nie do osiągnięcia i znajdowali wiele argumentów za tym, że praca zdalna to tylko 1 dzień w tygodniu lub w ogóle teraz stało się codziennością.

Idąc dalej z kwestią pojawienia się dziecka. Również teraz w czasie COVID najtrudniej mają rodzice, którzy łączą pracę zdalną z odrabianiem lekcji z dziećmi lub w ogóle z koniecznością zajęcia się dziećmi. Tutaj również jako Femmeritum przyszliśmy z pomocą organizując zajęcia online dla dzieci – aby zając im czas, aby dostarczyć rozrywki – w efekcie aby rodzice mogli pracować.

Większość z naszego zespołu ma dzieci a właściwie za chwile wszystkie będziemy matkami i temat rodzicielstwa w pracy jest nam bardzo bliski. Każdy z naszych produktów wyrósł na bazie naszych doświadczeń i potrzeb, które pojawiały się na każdym etapie naszego życia.

Dlatego też teraz postanowiłyśmy udostępnić wam kanał, na którym będziecie mogli posłuchać o tym jak pracować by nie zwariować, jak radzić sobie z dylematami rodzica pracującego, niezależnie od tego czy jesteś matką czy ojcem, czy masz małe dzieci czy duże.

Będziemy poruszać tematy bezpośrednio związane ze środowiskiem pracy ale także z życiem prywatnym, na które nasze życie zawodowe ma ogromny wpływ. Konflikty, które z tego wynikają, trudności, z którymi musimy sobie radzić. Postaramy się Wam dostarczyć informacji, które staną się pomocne w ogarnianiu – jak to się potocznie mówi. Zaprosimy fajnych ludzi do rozmowy, specjalistów z różnych dziedzin czy tez po prostu zwykłych ludzi takich jak my abyśmy mogli porozmawiać o tym co ważne.

Tworzymy ten podcast dla was i chciałybyśmy żeby był tworzony razem z wami – pracującymi rodzicami. Jeżeli macie pomysł na temat, coś was nurtuje, dajcie nam o tym znać. Podcast pojawiać się będzie w poniedziałki  raz na dwa  tygodnie.